Bestyrelsen
W1siziisijiwmjevmdqvmjivmmznymjvcjhwnf9ib2nvbmnlchrfymfubmvylmpwzyjdxq?sha=c321301391bdb212
HvIKs bestyrelse 2022

Henrik Thomsen (formand) 


Thomas Hesselberg   (næstformand)

Charlotte Nielsen (kasserer) 


Jan Luplau


Morten Bluhme Pedersen


Bestyrelsens opgaver i samarbejde med frivillige i klubben.

  • Skabe en god og sund forening hvor frivillige løfter en stor del af klubbens opgaver.
  • Varetage klubbens daglige drift
  • Fastlægge klubbens sportslige retningslinjer
  • Afholdelse af årlig generalforsamling
  • Håndtere bogføring og opstille regnskab og budgetter
  • Ansætte klubbens personale (trænere, assistenter mv.)
  • Inddrive kontingenter og restancer
  • Arbejde for medlemsfremgang
  • Indgå samarbejde med andre klubber, kontakt til Hvidovre kommune, DIU og lokalsamfundet i form af skolesamarbejde og institutionssamarbejde. 




Kontakt information

Klubbenkontakt@hvik.dk


Kontingent : kontingent@hvik.dk 


Kassererkasserer@hvik.dk


Sportsudvalgsportsudvalget@hvik.dk


Isplanistid@hvik.dk


Skabslejeskabsleje@hvik.dk

Skriv til hele bestyrelsen
Bestyrelsen
HT
Henrik Thomsen
Formand
TH
Thomas Hesselberg
Næstformand
CN
Charlotte Nielsen
Bestyrelsesmedlem/Kasserer/Iskordinator
File
Morten Pedersen
Bestyrelsesmedlem
61 61 15 19
Sportsudvalget
MH
Martin Hassenkamm
Ansvarlig for U7, U9, U11, U13
RT
Ronni Thomassen
Ansvarlig for Oldboys
Kontaktformular
W1siziisijiwmjivmdivmtuvn3l4mhqzng1mzl9szxhob2nrzxlfd2fycmlvci5qcgcixv0?sha=f35e7a50fdb5a4d8