Bestyrelse, sportsudvalg og iskoordinator
W1siziisijiwmjevmduvmdcvnhc2c3q3mgfimf91bnrpdgxlzf9kzxnpz25fmv8xxy5wbmcixv0?sha=1186f5c537ee0983
HvIKs bestyrelse 2022

Henrik Thomsen (formand) 


Thomas Hesselberg   (næstformand)

Helle Rolsting (kasserer) 


Jan Luplau 


Morten Bluhme Pedersen

Charlotte Nielsen (suppleant)


Bestyrelsens opgaver i samarbejde med frivillige i klubben.

  • Skabe en god og sund forening hvor frivillige løfter en stor del af klubbens opgaver.
  • Varetage klubbens daglige drift
  • Fastlægge klubbens sportslige retningslinjer
  • Afholdelse af årlig generalforsamling
  • Håndtere bogføring og opstille regnskab og budgetter
  • Ansætte klubbens personale (trænere, assistenter mv.)
  • Inddrive kontingenter og restancer
  • Arbejde for medlemsfremgang
  • Indgå samarbejde med andre klubber, kontakt til Hvidovre kommune, DIU og lokalsamfundet i form af skolesamarbejde og institutionssamarbejde. 




Kontakt information

Klubbenkontakt@hvik.dk


Kontingent : kontingent@hvik.dk 


Kassererkasserer@hvik.dk


Sportsudvalgsportsudvalget@hvik.dk


Isplanistid@hvik.dk


Skabslejeskabsleje@hvik.dk

Skriv til hele bestyrelsen
Bestyrelsen
CN
Charlotte Nielsen
Suppleant til bestyrelsen og Iskoordinator
File
Helle Rolsting
Kasserer
HT
Henrik Thomsen
Formand
File
Thomas Hesselberg
Næstformand
File
Morten Pedersen
Bestyrelsesmedlem
61 61 15 19
Sportsudvalget
MH
Martin Hassenkamm
Ansvarlig for U7, U9, U11, U13
RT
Ronni Thomassen
Ansvarlig for Oldboys
Iskoordinator
CN
Charlotte Nielsen
Iskoordinator
W1siziisijiwmjivmdivmtuvn3l4mhqzng1mzl9szxhob2nrzxlfd2fycmlvci5qcgcixv0?sha=f35e7a50fdb5a4d8