Bestyrelse, sportsudvalg og iskoordinator
W1siziisijiwmjevmdqvmjivotzmzjdsothycv9ox2pnywfyzf9iyw5uzxiuanbnil1d?sha=7d09e0bac09504b3
HvIKs bestyrelse 2022

Henrik Thomsen (formand) 


Thomas Hesselberg   (næstformand)

Helle Rolsting (kasserer) 


Jan Luplau 


Morten Bluhme Pedersen

Charlotte Nielsen (suppleant)


Bestyrelsens opgaver i samarbejde med frivillige i klubben.

  • Skabe en god og sund forening hvor frivillige løfter en stor del af klubbens opgaver.
  • Varetage klubbens daglige drift
  • Fastlægge klubbens sportslige retningslinjer
  • Afholdelse af årlig generalforsamling
  • Håndtere bogføring og opstille regnskab og budgetter
  • Ansætte klubbens personale (trænere, assistenter mv.)
  • Inddrive kontingenter og restancer
  • Arbejde for medlemsfremgang
  • Indgå samarbejde med andre klubber, kontakt til Hvidovre kommune, DIU og lokalsamfundet i form af skolesamarbejde og institutionssamarbejde. 

Bestyrelsen i Hvik er ulønnet 




Kontakt information

Klubbenkontakt@hvik.dk


Kontingent : kontingent@hvik.dk 


Kassererkasserer@hvik.dk


Sportsudvalgsportsudvalget@hvik.dk


Isplanistid@hvik.dk


Skabslejeskabsleje@hvik.dk


Ris og ros: risogros@hvik.dk

Skriv til hele bestyrelsen
Bestyrelsen
File
Henrik Thomsen
Formand
File
Thomas Hesselberg
Næstformand
JL
Jan Luplau
Bestyrelsesmedlem
61 70 78 85
File
Charlotte Nielsen
Suppleant til bestyrelsen og Iskoordinator
File
Helle Rolsting
Kasserer
File
Morten Pedersen
Bestyrelsesmedlem
61 61 15 19
Sportsudvalget
File
Martin Hassenkamm
Ansvarlig for U7, U9, U11, U13
File
Ronni Thomassen
Ansvarlig for Oldboys
Iskoordinator
File
Charlotte Nielsen
Iskoordinator
Du finder os her

Vi er at finde i klubbens klublokale, som er angivet med rød prik. 


W1siziisijiwmjivmduvmdqvbmc5ogmxzgyynf9cyw5uzxjfmtywedywmf9wef8ymdiylteuanblzyjdxq?sha=0be78c955f905083